Please visit the site again using one of the following browsers.
Happy Place to Work 2022 araştırmasında "Türkiye'nin En Mutlu İşyeri" seçildik!

En Mutlu İşyeri Ödülü Bizim!

UPT, Ödeme Sistemleri Sektöründe En Mutlu İşyeri Seçildi!

Capital Dergisi ve Happy Place to Work şirketinin bu yıl ilkini düzenlediği Türkiye'nin En Mutlu İşyerleri Araştırması'na 214 şirket katıldı. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından incelendi. Tüm bu değerlendirmeler sonrasında en yüksek puan alan 50 şirket Türkiye'nin En Mutlu İşyerleri Listesine girdi. Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında Aktif Bank iştiraki olarak hizmet veren UPT, çalışanlarının ihtiyaçlarını odağına alarak benimsedikleri dinamik kurum kültürü ile ödeme sistemleri sektöründe birinci olmaya hak kazandı.

Türkiye'nin en mutlu iş yeri ödülünü kazanmada hiyerarşiden uzak durarak çalışanlarına dinamik bir çalışma ortamı sunmanın belirleyici olduğunu ifade eden UPT Genel Müdürü Hakan Özat, "UPT olarak gereksiz hiyerarşi, uzun onay süreçleri, uyulamayan planlar bizim çalışma dünyamızda tanımlı değil. Üst yöneticilerle çalışanların arasında açık ve doğrudan iletişim söz konusu. Tüm çalışanlar rahatlıkla odama girerek benimle iletişime geçer, fikirlerini doğrudan benimle paylaşabilirler. Çalışanlara en başından bu ortamı sunabilmenin başlı başına çok önemli bir bağlılık ve motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Ankete katılarak bizi birinci yapan herkese ve bu ödülü kazanmada emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

UPT Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Hakan Özat

Çalışan mutluluğu ve bağlılığı için yılın belli dönemlerinde ölçümlemeler yaptıklarını da ifade eden Özat, "Çalışanlarımızın mutluluğunu en çok onların talep ve geribildirimlerine kulak vererek sağlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bu kapsamda çeşitli sıklıklarla çalışan bağlılığını ölçümleyerek, buradan çıkan aksiyon planlarını hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yeni uygulamalar ve iyileştirmelerle çalışanlarımızın mutluluğunu gelecekte en üst seviyede tutmaya gayret edeceğiz." dedi.

Kaynak