Please visit the site again using one of the following browsers.
Dijital Kanal Yönetimi Direktörü Can Gürpınar UPTION'ın tüm avantajlarını CHIP Dergisi'ne anlattı.

UPTION'ı CHIP'e Anlattık

Türkiye’den yurt dışına para gönderen ve yurt dışından kendisine para gelen kişilerin her zaman yanında olan UPT, dijital dünyaya açılan yeni yüzü UPTION ile sadece para gönderme ve almak ile kalmıyor, daha pek çok seçeneği kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Bu yeni sistemin nasıl çalıştığını, ne gibi seçeneklere sahip olduğunu ve ne gibi avantajlar getirdiğini, UPT Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’nin Dijital Kanal Yönetimi Direktörü Can Gürpınar'a sorduk. Yurtdışına para göndermenin çok ucuz (hatta yeri geldiğinde bedava) yöntemi konusunda bilgi almak isteyenlerin bu bilgileri çok ilginç bulacağından eminiz.

Dünyada 139 ödeme kuruluşuyla sağladığı entegrasyonlar üzerinden 176 ülkede, 400 binden fazla fiziksel noktada para transferi hizmeti veren UPT, Türkiye’den yurt dışına para göndermek isteyen kişilerin en uygun fiyata ve en hızlı şekilde para göndermesine olanak sağlıyor. Mobil uygulaması UPTION ile 100’den fazla uyruktan kullanıcı edinen UPT, UPTION ile isme, hesaba ve karta para gönderimi imkanı sunuyor. Türkiye’de yaşayan Avrupalılar veya Türk vatandaşları Avrupa ülkelerindeki sevdiklerinin hesaplarına ücretsiz para gönderimi yapabiliyor. 2021 yılında hayata geçen UPTION mobil uygulaması, röportajımızın ana konusunu oluşturuyor.

Kaynak