Please visit the site again using one of the following browsers.
Kazakistan Merkez Bankası’na ödeme sistemi kayıt sürecini tamamlayan ilk Türk ödeme kuruluşu olan UPT, Bank RBK ile olan iş birliğini başlatarak...

UPT ve Bank RBK İş Birliği Başladı

Global para transferi ve ödeme platformu UPT’nin yeni mobil uygulaması UPTION, ödeme dünyasının önemli ödül organizasyonu PSM Awards 2020’de En İnovatif Ürün, Hizmet, Proje kategorisinin Teknoloji dalında ödül kazandı. Müşterilerinin yurt içi ve yurt dışı tüm para transferi işlemlerini dijitale taşıyan uygulama, her müşteriye özel IBAN veren tek mobil uygulama olma özelliği taşıyor.

Dünya genelinde 200’e yakın ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veren Aktif Bank iştiraki UPT, müşterilerinin yurt içi ve yurt dışına isme, hesaba ve karta 7/24 para transferi yapmasına imkan veren yeni uygulaması UPTION ile PSM Awards tarafından ödüle layık görüldü. Çok yakın zamanda hayata geçirilen uygulama, Türkiye’deki bankalarda hesap açmakta sıkıntı yaşayan yabancı uyruklu şahıslara, hesap açıp birikimlerini bu hesaplarda tutma ve 7/24 yönetme imkanı da tanıyor. Şubeye gitmeye gerek kalmadan UPTION’ı kullanarak hızlıca ve kolayca dijital müşteri olabilen kullanıcılar, “Avrupa Hesaba Transfer”, “Nakit Çek”, “QR Ödeme/Tahsilat”, “Mesajla Para İste” gibi pek çok farklı özellik sayesinde bulundukları yerden tüm işlemlerini çözebiliyor.

Özat: “UPT dijital odaklı olmaya devam edecek”

UPT’nin en önemli stratejik önceliklerinden birinin dijitalleşme olduğunu vurgulayan UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Müşterilerimize sunduğumuz deneyimi daha da iyileştirmek amacıyla UPTION uygulamasını devreye aldık. Hayatı kolaylaştıran birçok farklı işlem seçeneği sunduğumuz bu uygulamanın, PSM Awards gibi sektörümüzün itibarlı organizasyonu tarafından ödüle layık görülmesi bizi gururlandırdı. UPT olarak gelecek yatırımlarımızda dijital odaklı olmaya devam edeceğiz” dedi.