Please visit the site again using one of the following browsers.
UPTION Kart ile Türkiye’deki yabancılara kolay alışveriş imkanı geliyor.

UPTION Kart Çok Yakında!

Uluslararası para transferi şirketi UPT, 2022 yılında da sağladığı kolaylıklara yenilerini eklemeye hazırlanıyor.

Türkiye’deki yabancı uyruklu kişilerin genel bir sorunu olan kart edinememe konusunda da bir adım atan UPT’nin Genel Müdürü Hakan Özat, “Çok yakında hizmete sunacağımız UPTION Kart ile Türkiye’deki yabancılara ödemelerini kart kullanarak yapma ve ATM’lerden para yatırıp çekme imkânı sunacağız” dedi.

2021 yılında hayata geçen UPTION mobil uygulaması ile Türkiye’deki yabancı uyruklu kişilere, kişiye özel IBAN verdiklerini hatırlatan Özat, “Çok yakında piyasaya çıkaracağımız UPTION Kart ile Türkiye’deki yabancılara ödemelerini kart kullanarak yapma ve ATM’lerden para yatırıp çekme imkanı sunacağız. Bu kartla müşteriler kartlarındaki bakiyeyi kullanabilecekler. Bu kartımız tüm dünyada kullanılabilecek, ayrıca internet alışverişlerine de açık olacak” diye konuştu.

104 farklı uyruktan müşteri

Uption.com.tr’de yer alan blog sayfasından da bahseden Özat, “Türkiye’de çalışma izni nasıl alınır?”, “Türkiye’den yurt dışına nasıl hızlı ve masrafsız para gönderilir?”, “Türkiye’de yabancıların ihtiyaç duyacakları mobil uygulamalar”, “Para transfer edilirken dikkat edilmesi gerekenler” gibi yabancılar için faydalı içerikler yayınladıklarını ifade etti.

İngilizce ve Rusça çağrı merkezi

İngilizce ve Rusça dil seçenekleriyle çağrı merkezi ve WhatsApp hattı üzerinden de Türkiye’de yaşayan yabancılara destek verdiklerini kaydeden Özat, sözlerini şöyle sürdürdü: “UPTION’da Türkiye’de ikamet eden 104 farklı uyruktan müşterimiz var. Hafta içi 14.00-17.00 saatleri arasında ve pazartesi günleri yoğunluğun tepe noktası oluyor. UPTION, gelecek dönemde eklenecek yeni fonksiyonlar ve açık bankacılığın sağlayacağı avantajlarla, tüm müşterilere tek bir uygulama üzerinden finansal hayatlarını yönetebilecekleri ve ödemelerini rahatlıkla gerçekleştirecekleri bir platform haline gelmeyi hedefliyor.”

2021’de 100 binden fazla kez indirildi

Merkez Bankasına kayıtlı lisanlı ödeme kuruluşu ve elektronik para şirketi olan UPT’nin UPTION uygulaması ile “Avrupa Hesaba Transfer”, “Nakit Çekme”, “QR ile Ödeme ve Tahsilat”, “Mesajla Para Transferi”, “Gelen Transferi Hesaba Alma”, “Oyun Pini Ödemesi” vb. işlemleri yapabiliyor. Yüzde 100 yerli yazılım olan UPTION uygulaması, 2021 yılında 100 binden fazla kez indirildi ve 276 milyon TL tutarında işlem hacmine ulaştı.

Kaynak